Centrum pro dopravu a energetiku Centrum pro dopravu a energetiku

Publikace, dokumenty a infolisty CDE

Podpora pro uhelnou energetiku v EU pomalu končí

7. 1. 2019
Anna Kárníková se ve svém článku na Euractiv.cz věnuje novým pravidlům pro trh s elektřinou a jak nastavení kapacitních mechanismů ovlivní budoucnost uhelné energetiky v Evropě.

Just Transition in Czech Republic

3. 1. 2019
Dan Heuer vypracoval report o stavu a vývoji spravedlivé transformace energetického sektoru (neboli Just Transition) v České republice. Publikaci vydala polská organizace EKO-UNIA a byla podpořena z Visegrádského fondu.

Prague Climate Talks: Jak EU přispěje k ochraně klimatu?

17. 12. 2018
3. prosince jsme spolu s Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM pořádali diskuzi na téma "Jak EU přispěje k ochraně klimatu?". Diskuze se zúčastnila Anna Kárníková, Dana Balcarová, Lenka Kovačovská a Pavel Zámyslický. Zde si můžete přečíst report z této akce.

Zvláštní zpráva IPCC ke globálnímu oteplení o 1,5°C

7. 10. 2018
Infolist o nové zprávě Mezivládního panelu pro změnu klimatu, která analyzuje dopady oteplení o více než 1,5°C oproti předindustriální době a navrhuje scénáře, jak udržet nárůst teploty pod touto hranicí.

Pohled NNO na pozici české vlády k Zimnímu balíčku

20. 11. 2017
V tomto informačním listě se věnujeme vybraným návrhům, které jsou klíčové pro další rozvoj čisté energetiky v České republice. Uvádíme, jak se pozice české vlády liší od představ nevládních organizací a/nebo původního návrhu a důvody pro podporu účinnějších řešení.
1 | 2 | 3 | »